Zabiegi prozdrowotne

sauna2

Sauna zewnętrzna fińska

to idealne rozwiązanie dla osób lubiących spokój i relaks na łonie natury. Suna ta jest elementem fińskiej tradycji wpływającej na zmysły i ciało. Poza tym kąpiele w saunie zaleca się przy następujących dolegliwościach: choroby układu oddechowego, choroby układu ruchu, układu nerwowego, układu krążenie i wielu innych.

Fito sauna

Produkowana ze specjalnie dobranego 300 letniego ekologicznie czystego cedru syberyjskiego. Ściany beczki dodatkowo są uszczelnione pszczelim woskiem. W fitosaunie nie stosuje się zbyt wysokich temperatur. Zazwyczaj para nie przekracza 45-50 °C. Mogą z niej korzystać osoby, nie mogące korzystać z tradycyjnej sauny.

Połączenie pary nasyconej leczniczymi ziołami, z olejkami eterycznymi wydzielanymi przez drzewo cedru syberyjskiego, w sposób pozytywny oddziałuje na organizm. Aromat cedru odżywia skórę. Zabieg oczyszcza organizm, zarówno na poziomie ogólnym jak też komórkowym, redukuje poziom stresu, zmęczenie, rozluźnia mięśnie.

Po zabiegu dobrze jest odpocząć przez 15-20 minut lub poddać się masażowi z wykorzystaniem różnych olejków aromatycznych. Regularne zabiegi pomogą pozbyć się zanieczyszczenia organizmu, wielu chronicznych schorzeń, zwiększyć odporność i po prostu odpocząć od codziennych problemów.

fitosauna
kapsula

Kapsuła Spa

Pobyt w kapsule spa rozgrzewa całe ciało, uspokaja, obniża poziom stresu oraz likwiduje uczucie zmęczenia. Zabieg sprawia, że skóra staje się zdrowsza, wizualnie młodsza, piękniejsza, bardziej elastyczna i gładka. Kapsuła posiada dodatkowo funkcję ozonowania, która jest zabiegiem polecanym dla skóry tłustej i problematycznej. Doskonale dezynfekuje, oczyszcza, a ozon aktywuje system immunologiczny, jest stymulatorem krążenia, stosowany jest w leczeniu układu krążenia.

Ponad to kapsuła rozluźnia mięśnie, zmniejsza sztywność karku, wspomaga leczenie układu oddechowego, wspomaga leczenie zapalenia stawów i reumatyzmu, wspomaga leczenie żylaków i hemoroidów, powoduje złagodzenie bólu, likwiduje zmęczenie, uczucie zimnych stóp i rąk, łagodzi objawy menopauzy.

Kapsuła wyposażona jest w saunę parową, aromaterapię, muzykoterapię, chromo terapię (kolor niebieski i czerwony), saunę ozonową, łaźnię parową mokrą.

Urządzenie do masażu membranowego

Masaż wykonywany za jego pomocą poprawia krążenie krwi, zwiększając transport tlenu do tkanek. Przyczynia się do zwiększenia w organizmie poziomu endorfin odpowiedzialnych za tolerancję bólu. Działanie ciepłej wody w połączeniu z mechanicznym oddziaływaniem na tkanki wpływa rozluźniająco na organizm, zwiększa u pacjenta ruchomość kończyn oraz znacznie obniża poziom stresu. Posiada 6 fabrycznych programów regulujących przebieg masażu.

masaz
lampa

Lampa – promiennik podczerwieni

Lampa zalecana przy schorzeniach:

 • pomaga w leczeniu trądziku,
 • stany pourazowe kończyn,
 • bóle ucha,
 • nosa i gardła,
 • leczenie chorób reumatycznych,
 • półpasiec,
 • oparzenia,
 • przykurcze,
 • leczenie stłuczeń,
 • przewlekłe i podostre stany zapalne nerwów,
 • bóle mięśni,
 • trudno gojące się rany.

Masaż gorącymi kamieniami

Jest jedną z najstarszych metod masażu. Do masażu stosuje się kamienie bazaltowe z lawy wulkanicznej formowane naturalnie przez strumienie wodne bądź szlifowane. Kamienie te mają bardzo dużą zdolność pochłaniania i wolnego oddawania ciepła. W masażu relaksacyjnym gorącymi kamieniami przywraca się równowagę ciała i umysłu. Bardzo dużą zaletą jest dostosowanie masażu, w razie potrzeby, do każdego pacjenta indywidualnie. W terapii głównym celem jest przywrócenie homeostazy (równowagi), do czego służą ciepłe i zimne kamienie.

Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami oddziałuje na cały organizm:
– skóra dzięki niemu jest lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona, zyskuje elastyczność i jędrność,
– w mięśniach wyrównuje się napięcie, są one bardziej elastyczne, a po długotrwałym wysiłku szybciej się regenerują,
– w układzie powięzionym powoduje zmniejszone napięcie,
– w układzie krwionośnym i limfatycznym poprawia się przepływ, ulepszony jest odpływ krwi żylnej i praca serca.

Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami jest przeznaczony głównie dla osób, które:
– żyją w nadmiernym stresie,
– posiadają, w związku z tym, zaburzenia czynności narządów wewnętrznych,
– mają objawy zmęczenia psychofizycznego,
– odczuwają wzmożone napięcie mięśniowe.

masaz2

Zastosowanie bańki chińskiej

Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.

 • bóle kręgosłupa
 • dolegliwości mięśniowe
 • problemy ze stawami
 • bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle)
 • dolegliwości płucne
 • problemy z ukrwieniem

Zastosowanie bańki chińskiej w kosmetologii

 • usuwanie cellulitu
 • redukcja tłuszczu z brzucha
 • zmniejszenie widoczności rozstępów
 • wymodelowanie sylwetki

Stemple chińskie

Są mieszanką trzech składników: zielonej herbaty, ryżu oraz lotosu. Posiadają charakterystyczny, przyjemny zapach lotosu oraz zielonej herbaty.
Zabieg stemplami opiera się na trzech efektach: termicznym, zapachowym oraz bezpośrednim działaniu substancji aktywnych zawartych w składnikach stempli.

Stemple chińskie zawierają dużą ilość naturalnych antyoksydantów pomagających walczyć z wolnymi rodnikami, teofilinę wzmacniającą komórki skóry oraz mają właściwości tonizujące i ściągające.

Zastosowanie:
– do zabiegów i masażów ujędrniających
– do zabiegów przeciwstażeniowych, odmładzających
– do zabiegów antycellulitowych

stemple